Ženy VČL 18.-19.2.2023

24.02.2023

O víkendu 18. - 19. února nás čekala dvě velice těžká venkovní utkání.

V sobotu nás očekával Jičín, který jsme doma porazily. Úvod utkání jsme ale nezachytily, agresivnější domácí hráčky proměňovaly snadné koše a nám se nedařil přechod do útoku. Rozdíl se pomalu navyšoval až na rozdíl 12 bodů (20:8). Naštěstí jsme se dokázaly vzpamatovat a ztrátu do konce první čtvrtiny snížit na přijatelných 5 bodů. Od této chvíle vypadal zápas jako hra kočky s myší "povolit a přitáhnout". Kdykoliv se nám podařilo se přiblížit na rozdíl pár bodíků, tak domácí opět dokázaly utéct na větší rozdíl. Bohužel jsme se nedokázaly srovnat s agresivní obranou domácích po celém hřišti, díky čemuž snadno získávaly míče (často neodpískané fauly) a trestaly naše chyby.

Největší šance na zvrat přišla v poslední čtvrtině, kdy jsme se v 36. minutě dokázaly přiblížit na rozdíl pouhého 1 bodu (62:61). Poslední krok jsme ale nedokázaly udělat, domácí opět zatlačily v obraně a po našich zbytečných ztrátách bylo rozhodnuto.

BSK TJ Jičín - BK Přelouč                                75:71 (20:15, 38:32, 56:50)

Sestava a body: Nešetřilová 22 (8/6), Pluhařová 10 (2/2), Bogdányová 3 (2/1), Němečková 3 (2/1), Kralevičová 6 (4/4), Sedláčková 11 (2/1), Písařová 4, Roubová 12 (5/4), Hejná

V neděli se na nás těšil o trochu těžší soupeř z Nové Paky. Úvod zápasu jsme si tentokrát utéct nenechaly, ale poslední minuta už nám nevyšla. Domácí hráčky rychle navýšily na rozdíl 11 bodů (19:8). Největší problém nám dělal útočné doskoky domácích, ze kterých jsme dostávaly snadné koše z druhých a někdy dokonce i třetích šancí. Dokonale se ukázalo, na čem je potřeba zapracovat v tréninku, a kde trenér podcenil přípravu. Na doskoku si své hráčky musí pohlídat všechny, jinak nemáme šanci na nějaký úspěch proti silnějším týmům.

Do druhého poločasu jsme zkusily zabrat v obraně a začalo to nést své ovoce. Postupně jsme začaly snižovat rozdíl, domácí hráčky najednou nevěděly, co hrát. Bohužel tohle nasazení nám vydrželo prvních 5 minut. Domácí zareagovaly změnou hry a zase to byly ony, kdo tahal za delší konec a definitivně rozhodly o své výhře.

Sokol Nová Paka - BK Přelouč                        68:42 (19:8, 32:19, 56:35)

Sestava a body: Nešetřilová 14 (10/6), Pluhařová 5 (2/1), Bogdányová , Němečková 2, Rozsévačová 9 (2x3,2/1), Sedláčková, Písařová 3 (2/1), Roubová 7 (2/1) Hejná 2

Teď nás čekají poslední dva zápasy základní části proti TJ Pardubičky, kde budeme bojovat o co nejlepší pozici do play off.

© 2021 Basketbalový klub Přelouč, o.s.Všechna práva vyhrazena.
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky