U12 - Festival basketbalu 30.4.2023

08.05.2023

Minižáci U12 přivezli bronzové medaile z FESTIVALU minibasketbalu v Ostravě!

Díky famózním výsledkům v uplynulé sezóně východočeského přeboru mladšího minižactva, kdy naše basketbalové naděje nenašly ve své kategorii přemožitele, jsme se kvalifikovali na republikový turnaj v minibasketbalu pořádaný v Ostravě. Jedná se o turnaj nejlepších týmů v jednotlivých oblastí republiky, kteří se buď nepřihlásili anebo se nekvalifikovali na mistrovství republiky.

Do Ostravy jsme nejeli s velkým očekáváním, ale především jsme si zápasy chtěli užít a změřit síly s těmi nejlepšími basketbalovými kluby, akademiemi a sportovními centry v ČR.

První zápas jsme odehráli v tréninkovém centru na Bazalech, kde jsme narazili na tým ze Strakonic. Do prvního zápasu na turnaji jsme vkročili trochu nervózně, ale v poločase při průběžném výsledku 56 : 3 již nervozita byla ta tam. V druhém poločase si pak zahráli všichni hráči a každý si dal alespoň jeden koš.

Druhý zápas proti Olomouci již byla jiná liga. Začátek zápasu nám bohužel utekl a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme o 20 bodů. Zbytek zápasu jsme jen mocně doháněli ztrátu z úvodu zápasu a kdybychom dostali možnost hrát o minutu déle, s velkou pravděpodobností bychom zápas vyhráli. Takto jsme se bohužel museli smířit s prohrou o 5 bodů.

V třetím zápase si na nás chtěla smlsnout Sparta Praha, ale bohužel si ukousli moc velké sousto. Prakticky v celém zápase jsme si udržovali pohodový náskok 10 bodů a toto vedení jsme udrželi až do konce.

Poslední zápas ve skupině proti Snakes Ostrava byl zápasem, který potenciálního vítěze poslal do boje o bronzové medaile. Domácí mohutně podporovalo domácí velmi početné publikum, ale na konci zápasu mohli slavit naši fanoušci.

Kdybychom v základní skupině porazili Olomouc, hráli bychom finále. Takto jsme v boji o vysněnou medaili museli vyhrát poslední zápas o třetí místo. V zápase o bronz na nás nastoupili borci brněnských Tygrů. Smůla pro brněnské chlapce byla tom, že nejlepší formu na turnaji jsme si nechali právě na závěrečný zápas. Toto utkání bylo přehlídkou toho nejlepšího, co jsme se z basketbalu doposud naučili a Brno jen tahalo za kratší konec provazu. Náš výkon byl korunován poslední akcí jak z NBA, kdy Adam Konvalina proměnil nájezd do koše zakončený smečí s faulem.Poté již následoval konec zápasu a pak už mohly vypuknout oslavy vítězství a zisku historické medaile z republikového turnaje.

Turnaj byl ohromnou zkušeností pro naše baskeťáky a navíc vidět, jak z nás mají strach a respekt špičkové mládežnické kluby z celé republiky, bylo velkou odměnou za čas, který všichni věnujeme právě basketbalu.